Blok do szkicowania – na co zwracać uwagę?

Comment

Rozwiązania dla firm

Tworzenie, malowanie kolorowanie staje się znowu bardzo modne. Polacy wpadli w szał kolorowania, a kolorowanki antystresowe to jedna z bardziej lubianych aktywności w wolnych chwilach każdego dnia. Jednak niektórym samo kolorowanie gotowych już wzorów nie wystarcza. Kupują więc najczęściej własne artykuły papiernicze i zaczynają samodzielnie tworzyć wzory i rysunki.

Czy gramatura artykułów papierniczych ma znaczenie?

Kiedy zaczyna się rysować samodzielnie, ważne jest przede wszystkim, by dobrać odpowiednie narzędzie. W sklepach papierniczych znaleźć można ołówki różnej grubości, fantastyczne efekty zapewnia też malowanie węglem czy cienkopisem. Ważne artykuły papiernicze to również bloki rysunkowe. Dla niektórych tym idealnym papierem jest nie klasyczny blok, lecz papier do drukarki. Gładki, biały, o odpowiedniej gramaturze idealnie nadaje się do szkiców ołówkiem, kolorowych rysunków tworzonych kredkami, ale za cienki będzie już do malowania farbkami czy cienkopisem.

Kluczowa przy wyborze jest w tym wypadku gramatura. Artykuły papiernicze są zazwyczaj oznaczane dokładnie już na opakowaniu. Informację o gramaturze można znaleźć tak samo na blokach rysunkowych i technicznych, jak i papierach do drukarki. Dla wielu osób optymalna jest gramatura 80g/m2, ale warto próbować też z innym papierem i na zasadzie prób i błędów wybrać ten najlepszy rodzaj dla siebie.

Inne publikacje  Jak trzymać pieniądze w księgowości?

Jak wybrać odpowiednie dla siebie bloki rysunkowe i kolorowe kartki?

Wiele lat temu artykuły papiernicze nie były tak szeroko dostępne jak obecnie. Znacznie większy jest też wybór jeśli chodzi o same bloki. Artykuły papiernicze mogą mieć w końcu nie tylko różny format, ale i kolor oraz wykończenie. Chociaż znaleźć można bloczki o formacie A5 i A3, to jednak zdecydowanie najbardziej popularne są wciąż artykuły papiernicze w uniwersalnym formacie A4. Rozmiar jest na tyle duży, by zmieścić na nim konkretny rysunek, ale na tyle mały, by blok zmieścił się do torby czy szuflady.

Jeśli chodzi o artykuły papiernicze, coraz bardziej rozbudowana jest ich paleta kolorystyczna. Wcale nie trzeba rysować na białych kartkach. Ciekawą alternatywą są czarne bloki, a arkusze czarnego papieru można kupować również pojedynczo. W sklepach, w których oferowane są artykuły papiernicze, bez trudu można znaleźć też bloki z kolorowymi kartkami. To dobra baza nie tylko do rysowania, ale i wycinanek albo tworzenia papierowych modeli czy origami.

Jeśli wybiera się już artykuły papiernicze, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na ich wykończenie. Nawet jeśli na co dzień wybiera się blok z gładkimi kartkami, to warto pamiętać, że te z kartkami z lekkim pomysłem albo chropowate mogą też zapewnić ciekawy efekt.

Inne publikacje  Czym jest jednolity plik kontrolny?

Różny rodzaj papieru do różnych przyborów

Jeśli chodzi o artykuły papiernicze, nie ma właściwie rozwiązań uniwersalnych. Idealny papier do ołówka nie zawsze sprawdza się do farb i kredek. Papier, który jest stworzony do szkicowania cienkopisem może być natomiast fatalny, kiedy zaczyna się na nim robić rysunki ołówkiem. Warto o tym pamiętać i wypróbować różne artykuły papiernicze, żeby malowanie i rysowanie z czasem zaczęło sprawiać nam możliwie najwięcej przyjemności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *