Ceny ubezpieczenia samochodowego AC

Comment

Finanse
ubezpieczenie samochodowe AC

Autocasco to dobrowolne ubezpieczenie samochodowe gwarantujące właścicielowi pojazdu odszkodowania na wypadek zdarzeń drogowych powstałych z jego winy, wandalizmu, kradzieży i innych niechcianych sytuacji. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na wykupienie takiej dodatkowej formy ochrony własnego pojazdu.

Oczywiście ubezpieczenie AC nie jest dostępne dla każdego. Nie mogą z niego korzystać między innymi osoby, które posiadają wiekowe auta, w przypadku których łatwo o jakąś poważną awarię czy też usterkę mogącą przyczynić się do zdarzenia, w wyniku którego auto zostanie uszkodzone.

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia Autocasco

Ciężko jest stwierdzić jaka będzie cena ubezpieczenia AC, ponieważ różne ubezpieczalnie oferują wiele różnych opcji i zróżnicowanych zakresów ofert. Niektóre towarzystwa oferują ubezpieczenie AC uzależnione od wieku auta (limit 15 lat). Oprócz tego oferty różnią się sumą gwarantowaną ubezpieczenia czy też wyliczeniem wartości pojazdu przy całkowitej szkodzie. W przypadku aut starszych niż 8 lat, wiele towarzystw nie zapewnia żadnej gwarantowanej sumy ubezpieczenia.

Przy wyborze produktu ubezpieczeniowego, jakim jest dobrowolne ubezpieczenie AC pojazdu, warto zwrócić uwagę na dodatkowe opcje, takie jak:

  • holowanie auta w kraju i za granicą oraz limit kilometrów dla takiej usługi,
  • wkład własny,
  • pomoc w przypadku braku paliwa lub uszkodzonego koła,
  • auto zastępcze na czas naprawy,
  • kosztorys rzeczoznawcy na bazie cen części nowych czy też używanych,
  • ubezpieczenie zniżek.
Inne publikacje  Jak zostać rezydentem podatkowym?

Oczywiście im więcej opcji tym większa będzie cena ubezpieczenia Autocasco. Warto jednak zainwestować w taką ochronę, aby uniknąć poważnych problemów i dużych kosztów w nagłych sytuacjach na drodze. Przykładowo w Polsce łatwo o dziury i odpryskujące kamienie, które mogą uszkodzić koło albo szybę przednią. Brak dodatkowego ubezpieczenia tych elementów wiąże się z koniecznością finansowania naprawy z głównego AC, a to oznacza utratę zniżek. Warto więc pamiętać o takich i innych opcjach dostępnych w pakietach ubezpieczeń.

Co wpływa na cenę Autocasco?

Na cenę, jaką zapłacimy za ubezpieczenie AC, wpływ mają podobne czynniki jak w przypadku ubezpieczenia OC. Oznacza to, że więcej zapłacą posiadacze starszych aut, młodzi niedoświadczeni kierowcy oraz osoby, które posiadają w swojej historii wpisy o spowodowanych szkodach.

Wielu kierowców uważa ubezpieczenie AC za zbędny wydatek, jednak jest to produkt zapewniający istotne korzyści. Można dzięki niemu otrzymać dodatkowe środki w przypadku stłuczek, aktów wandalizmu, szkód całkowitych (utrata auta w wyniku pożaru, działań sił natury, wypadku, itp.), a także kradzieży. Ubezpieczenie takie często gwarantuje dostęp do auta zastępczego na czas naprawy.

Jak znaleźć najlepsze oferty?

W Internecie dostępnych jest wiele kalkulatorów AC konkretnych towarzystw ubezpieczeniowych. Oprócz tego można korzystać ze specjalnych porównywarek, dzięki którym szybko i łatwo znajdzie się ubezpieczenie AC dopasowane do własnych wymagań oraz możliwości finansowych. Znalezienie takich stron internetowych jest na szczęście zadaniem łatwym.

Inne publikacje  Czym jest jednolity plik kontrolny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *