Co zrobić z firmowymi płytami CD?

Comment

Rozwiązania dla firm

Czas świetności płyt CD już dawno minął, a ich miejsce zajęły wygodniejsze w użyciu i bardziej pojemne pendrive’y. Mimo to w wielu firmach nadal leżą stare płyty z mnóstwem nikomu niepotrzebnych danych. Sposobem na ich usunięcie jest profesjonalne niszczenie optycznych nośników informacji.

Jak pozbyć się płyt CD?

Jeżeli prowadzisz dużą firmę, zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne jest fachowe utylizowanie dokumentów zawierających dane klientów lub informacje strategiczne dla dalszego rozwoju przedsiębiorstwa. Dokumentację złożoną z kilkunastu lub kilkudziesięciu stron można umieścić w firmowej niszczarce, lecz większą liczbę kartek najlepiej przekazać firmie specjalizującej się w masowym niszczeniu danych. A co zrobić z płytami CD, na których zostały zapisane sprawozdania finansowe lub raporty sprzedażowe z numerami telefonów potencjalnych klientów? Nie włożymy ich przecież do zwykłej biurowej niszczarki, a łamanie pojedynczych płyt jest bardzo czasochłonne. Nie ma również sensu tracić czasu na ręczne usuwanie danych, ponieważ po każdym zapisie pozostaje ślad, który może pomóc niepowołanej osobie uzyskać dostęp do informacji chronionych prawem. Jak zatem bezpiecznie zutylizować stare płyty CD? Najlepiej poprosić wyspecjalizowaną firmę o wykonanie usługi niszczenia optycznych nośników informacji.

Bezpieczne usuwanie danych z CD

Pozbywanie się firmowych płyt bez ryzyka wycieku danych jest wbrew pozorom bardzo proste. Wystarczy zadzwonić do przedsiębiorstwa, które dysponuje sprzętem do ich niszczenia i umówić się na realizację usługi. Możemy wybrać opcję odbioru płyt z siedziby naszej firmy lub zamówić mobilne niszczenie danych. Jeżeli mimo to obawiamy się ryzyka związanego z przekazaniem wiadomości na temat klientów w niepowołane ręce, możemy osobiście monitorować proces niszczenia płyt – wystarczy uzgodnić dogodny termin z przedsiębiorstwem realizującym usługę niszczenia optycznych nośników informacji. Oprócz CD możemy też przekazać do zniszczenia dyski twarde komputerów.  A jeśli zdecydujemy się śledzić realizację usługi, nie stracimy wiele czasu, ponieważ dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń możliwe jest uszkodzenie nawet 200 dysków w ciągu godziny.

Inne publikacje  Przychody i rozchody – pomocne oprogramowanie

Bezpieczne i szybkie usuwanie danych oraz przyjazny środowisku proces utylizowania nośników optycznych to argumenty przemawiające za skorzystaniem z usług profesjonalnej firmy zajmującej się niszczeniem CD. Warto z nich skorzystać i nie tracić czasu na własnoręczne łamanie setek lub tysięcy płyt zalegających w firmowym archiwum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *