Czyściwa czy ręczniki papierowe – co wybrać do biura?

Comment

Biznes
wyposażenie biura biurko

Ręczne sprzątanie jak łatwo się domyślić nie należy do najprzyjemniejszych zadań, dlatego też tym bardziej warto postawić na sprawdzone akcesoria, które znacząco ułatwią to zadanie. W branży przemysłowej największym zainteresowaniem cieszą się nie tylko ręczniki papierowe, ale również czyściwa (https://e-higiena24.pl/katalog/kategoria-produktu/czysciwa/). Oba produkty mają oczywiście swoje zalety i wady, dlatego też warto zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Czym charakteryzują się ręczniki papierowe?

W mieszkaniach prywatnych i biurach do szybkiego sprzątania zazwyczaj używa się zwykłych ręczników papierowych. Producenci oferują bardzo chłonne ręczniki, które są najlepszą alternatywą dla zwykłych szmatek, ścierek i ręczników. Dla wielu osób największym atutem ręczników papierowych jest ich atrakcyjna cena oraz to, że nie trzeba ich prać. Niestety papierowe ręczniki nie radzą sobie najlepiej z plamami po olejach, dlatego też nie jest to najlepszy wybór do warsztatów samochodowych i zakładów przemysłowych. Mowa tutaj oczywiście o pomieszczeniach, w których plamy oleju są codziennością.

Czym wyróżniają się czyściwa biurowe

W Polsce czyściwa biurowe zdobywają coraz większą popularność, dlatego też są poważną alternatywą dla powyżej opisanych ręczników papierowych. Czyściwo celulozowe doskonale radzi sobie z plamami z oleju i smaru. Wysokiej jakości czyściwo jest nie tylko bardzo chłonne, ale również dość wytrzymałe. Nawet bardzo wilgotne czyściwa nie rwą się. Warto wspomnieć także o tym, że czyściwa są ekologicznymi produktami. Celuloza błyskawicznie się rozkłada, dlatego też dzięki niej można zadbać o naturalne środowisko.

Inne publikacje  Przechowywanie dokumentów za granicą

Jak wybrać najlepsze czyściwa?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, aby zwrócić uwagę na przeznaczenie czyściwa. Producenci oferują wiele różnych produktów, które dostosowane są do konkretnych branż. Największym zainteresowaniem cieszą się czyściwa do branży gastronomicznej, kosmetycznej i motoryzacyjnej. Firmy sprzątające, budowlane i hotelowe najczęściej korzystają z dobrodziejstwa czyściw papierowych. Przy poważniejszych zabrudzeniach zdecydowanie lepiej sprawdzą się czyściwa oparte na rewelacyjnej celulozie. Przy precyzyjnych pracach najlepiej sprawdzą się nowoczesne czyściwa przemysłowe bezpyłowe, które w swojej klasie nie mają sobie równych. Dzięki zastosowaniu specjalnych włókien czyściwa bardzo skutecznie zbierają zanieczyszczenia pochodzenia technicznego i organicznego. Jest to idealny wybór dla wymagającej branży medycznej, kosmetycznej i laboratoryjnej. Czyściwa bezpyłowe można wykorzystać również do czyszczenia powierzchni i przedmiotów, które są podatne na uszkodzenia mechaniczne. Osoby, które nie wiedzą jakie czyściwo wybrać mogą skorzystać z fachowego doradztwa. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby w branży spożywczej korzystać wyłącznie z certyfikowanych czyściw, które dopuszczone są do bezpośredniego kontaktu z żywnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *