Gdzie zrobić kurs Java?

Comment

Szkolenia i coaching

W ostatnich latach programowanie stało się bardzo popularne i coraz więcej ludzi decyduje się na tę formę nauki. Jedną z najpopularniejszych szkół programowania jest Coders Lab, która oferuje kompleksową naukę dla osób zarówno początkujących jak i zaawansowanych. Kurs java jest dość skomplikowany, ale można również nauczyć się go samodzielnie. Bardzo wielu profesjonalnych programistów zaczynało od samodzielnej nauki.

Czas nauki

Warto także zauważyć, że każdy posiada różne tempo nauki i to co niektórym przychodzi łatwo, innym zajmie naprawdę dużo czasu. W internecie jest bardzo dużo materiałów, które umożliwiają samodzielną naukę. Warto podczas nauki zacząć tworzyć własny projekt i rozwijać go razem z podnoszeniem poziomu swojej wiedzy. Pomocne okazują się także rozmowy kwalifikacyjne, ponieważ w ten sposób dokładnie się dowiemy jakie kompetencje posiadamy i czego nam jeszcze brakuje, żeby otrzymać pracę. Niektóre osoby preferują jednak naukę w grupie i dzięki takiemu rozwiązaniu są bardziej zmotywowane oraz osiągają lepsze efekty. Część osób musi posiadać nad sobą osobę kierownika, organizatora, który będzie wyznaczał kolejne zadania. W ten sposób spełnienie każdego celu będzie nam dawało satysfakcję i łatwiej ukończymy kurs.

Nauka stacjonarna

Na rynku jest dostępnych wiele szkół, które oferują naukę stacjonarną. Jest to oczywiście znacznie bardziej kosztowne, ale potrafi przynieść również lepsze efekty. Nie należy sugerować się w pełni komentarzami na temat kursów, które przeczytamy w internecie. Często mogą być to nieprzychylne opinie konkurencji lub osób, którym kursu nie udało się ukończyć. W każdej szkole znajdzie się lepszy oraz gorszy nauczyciel, ale tylko od nas zależy ile wyniesiemy z danej lekcji. Najlepiej porozmawiać bezpośrednio z absolwentem danej szkoły programowania, ponieważ tylko w ten sposób poznamy prawdziwą opinię na temat kursu. Należy unikać szkół programowania, które reklamują się hasłem o gwarancji pracy. Żadna szkoła nie gwarantuje uzyskania pracy, ponieważ rynek jest bardzo dynamiczny i to od pracodawcy zależy, czy zatrudni danego kandydata. Jest to dobra reklama kursu, ponieważ szczególnie zachęca osoby młode, jednak należy do tego podchodzić z dystansem.

Inne publikacje  Sprawdź studia podyplomowe i ich kierunki

Stawka godzinowa kursu

Warto także obliczyć ile kosztuje stawka godzinowa kursu. Jeżeli bezpośrednie korepetycje wychodzą taniej to może warto przemyśleć takie rozwiązanie. Popularne jest także finansowanie kursów programowania przez urzędy pracy. Płacimy za to podatki, dlatego możemy jak najbardziej skorzystać z takiej opcji. Jednak fakty są takie, że jeżeli osobiście na coś zapracujemy i odłożymy na to pieniądze to bardziej się do tego przyłożymy. Dlatego darmowe kursy są znacznie mniej efektywne, ponieważ uczestnicy takich kursów nie mają motywacji wystarczającej do ich ukończenia. Nie warto także zaciągać pożyczek oraz brać kredytów na kursy programowania, ponieważ ukończenie takiego kursu nie daje nam żadnej gwarancji uzyskania pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *