Jak wygląda badanie wariograficzne? Poznaj szczegóły

Comment

Bez kategorii

Detektyw, Warszawa, wariograf – taki zestaw często pojawia się w pracy specjalisty od wykrywania tajemnic. Zdarza się bowiem, że jest duże podejrzenie, że dana osoba coś ukrywa. W takiej chwili warto skorzystać z usług firmy oferującej badanie wykrywaczem kłamstw. Jaj wygląda takie badanie?

Detektyw, Warszawa i śledztwo. Jak działa wariograf?

W pracy detektywa pojawia się wiele sytuacji, gdy musi skorzystać ze swojego bogatego doświadczenie. Detektyw, Warszawa czy całkiem małe miasto – wszędzie problemy mogą być podobne. Mity dotyczące tego zawodu zazwyczaj nie zawierają informacji, iż detektyw musi być bardzo inteligentny, dociekliwy i spostrzegawczy, gdyż jego praca nie będzie polegać na błyskotliwych występach, a żmudnych poszukiwaniach. Wbrew pozorom, będzie musiał także często kontaktować się z ludźmi i odpowiednio z nimi rozmawiać, włączając w to także grę aktorską. Czasami jednak i to nie wystarczy, by dotrzeć do prawdy, a wtedy warto skorzystać z pomocy wariografu.

Czym jest wykrywacz kłamstw? Jak wygląda takie badanie? Detektyw, Warszawa i śledztwo

W czasie badania do ciała poddanej mu osoby mocowane są różnego rodzaju czujniki, które rejestrują parametry i przekazują je do urządzenia. Operator wariografu, dzięki odpowiedniej wiedzy i przeszkoleniu, potrafi na tej podstawie ustalić czy w trakcie udzielania odpowiedzi na pytania reakcje są w normie czy zaczynają się zmieniać – dodają Detektywi PL. W trakcie badanie wariograf rejestruje trzy parametry – oddychanie, praca serca oraz stopień elektrycznego przewodnictwa ludzkiej skóry, który może ulegać zmianie. Kłamanie wywołuje odpowiednie reakcje psychologiczne u człowieka, które przekładają się właśnie na zmianę tych trzech parametrów, a człowiek nie potrafi nad nimi panować. Do dzisiaj nie wykazano, że człowiek zdolny jest świadomie panować nad tymi parametrami. Przeprowadzający badanie ma zazwyczaj do dyspozycji dwa pomieszczenia. W jednym z nich umiejscowione jest biurko, dwa krzesła i wariograf. W drugim pomieszczeniu prowadzący badanie przygotowuje ewentualne zmiany w testach. Pomieszczenie do badania jest wyciszone, o odpowiedniej temperaturze.

Inne publikacje  Twój pracownik na L4 – czy jesteś pewien, że choruje? Udaj się po pomoc do detektywa

Detektyw, Warszawa, wariograf. Etapy badania wykrywaczem kłamstw

Badanie wariograficzne przeprowadzane jest w pięciu następujących po sobie etapach. Pierwszym z nich jest przygotowanie, czyli analiza stanu faktycznego sprawy, który pozwala na stwierdzenie, czy dana sprawa kwalifikuje się do badania wariograficznego. Jeśli decyzja jest pozytywna, przeprowadzający badanie układa odpowiednie testy. Jeśli wstępny etap przebiegnie pozytywnie, rozpoczyna się wywiad przedtestowy przeprowadzany w celu omówienia pytań, przy czynnym udziale osoby badanej. Etap III to testy – pomiar za pomocą urządzenia reakcji fizjologicznych oraz zapisanie ich zmian w związku z pytaniami, w kilku wykonanych testach zasadniczych, pomocniczych i symulacyjnych. Po testach przeprowadzany jest wywiad, który dotyczy tego, co dana osoba myśli o procedurze badania oraz czy jakaś reakcja podczas przeprowadzania testów nie była przypadkowa. Po badaniu analizowane i interpretowane są zapisy zarejestrowane na wariografie, a także ich interpretacja oraz opracowanie raportu końcowego bądź ekspertyzy.

Detektyw, Warszawa, wariograf to procedura, która pozwoli dociec prawdy. Przebieg badania jest kontrolowany przez specjalistę, który nie pozwoli na błędy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *