Jak wygląda rynek nieruchomości we Wrocławiu?

Comment

Biznes

Należy mieć świadomość, że Wrocław już od kilku lat zajmuje jedno z czołowych miejsc we wszystkich rankingach dotyczących najlepszych miast do życia w Polsce. Godny uwagi jest fakt, że sytuacja na dolnośląskim rynku nieruchomości jest niezwykle dynamiczna i interesująca. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu.

Popyt na nieruchomości we Wrocławiu

Można zaobserwować bardzo duży popyt na mieszkania oraz lokale znajdujące się w ścisłym centrum miasta. Jest to spowodowane przede wszystkim niewielką dostępnością gruntów. Warto wiedzieć, że największym powodzeniem cieszą się mieszkania w Śródmieściu. Jak wiadomo, lokale znajdują się nie tylko blisko miejsc pracy, ale również nauki i rozrywki. Rekomendowane jest również przyjrzenie się bardzo rozbudowaną ofertą deweloperską w rejonie takich osiedli, jak L Fabryczna, Borek czy Nadodrze. Należy mieć świadomość, że zlokalizowane są tam ogromne inwestycje mieszkaniowe.

Jakie mieszkania są obecnie najczęściej kupowane we Wrocławiu?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że największym zainteresowaniem w stolicy województwa dolnośląskiego cieszą się mieszkania, których powierzchnia wynosi od 40 do 60 m2. Warto wiedzieć, że wspomniany trend utrzymuje się nie tylko w przypadku zakupu nowych lokali z rynku pierwotnego, ale również wtórnego. Godny uwagi jest fakt, że mniejszym zainteresowaniem cieszą się kawalerki. Jest to spowodowane przede wszystkim wysokimi cenami tego rodzaju mieszkań. Można również już od kilku lat zaobserwować zdecydowany wzrost, jeżeli chodzi o sprzedaż apartamentów czy mieszkań w bardzo wysokim standardzie. Do Wrocławia przyjeżdża mnóstwo świetnie zarabiających specjalistów z branży IT czy nowych technologii.

Inne publikacje  Co to są niestandardowe grupy odbiorców na Facebooku?

Jak kształtują się ceny mieszkań we Wrocławiu?

Warto wiedzieć, że ceny mieszkań we Wrocławiu rosną zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. Wpływ na taką sytuację mają przede wszystkim charakterystyczna zabudowa miasta, a także zwiększająca się liczba mieszkańców. Godny uwagi jest fakt, że w 2019 roku średnia cena metra kwadratowego w stolicy województwa dolnośląskiego wynosiła 7500 złotych. Należy zaznaczyć, że jest to o 1000 złotych więcej, niż w 2017 roku.

Bardzo podobnie przedstawia się sytuacja w przypadku nieruchomości z rynku wtórnego. Drożeją one wprost proporcjonalnie do zwiększającej się liczby mieszkańców i rosnącego popytu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że najtaniej można kupić mieszkania na Psim Polu. Z kolei najdroższe nieruchomości znajdują się na Starym Mieście i w Śródmieściu. Nie jest oczywiście rekomendowane przed podjęciem decyzji sugerowanie się tylko ceną. Wpływ na wartość mieszkania mają również inne czynniki. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie obejrzenie mieszkań w różnych częściach Wrocławia. Należy przed podjęciem decyzji zapoznać się z wyciągiem z księgi wieczystej danej nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *