Jak zweryfikować agencję detektywistyczną?

Comment

Biznes

W życiu pojawiają się różne sytuacje, które zmuszają nas do wynajęcia agencji detektywistycznej. Jednak należy pamiętać, by nie wybierać tej „pierwszej lepszej”, tylko dokładnie przestudiować wszystkie oferty. Może się zdarzyć, że przez nieuwagę natkniemy się na oszustów, którzy naciągną nas na duże pieniądze. Sprawdźmy, co zrobić, by zweryfikować potencjalną agencję detektywistyczną.

Opinie w Internecie

Jest to zdecydowanie jedna z najłatwiejszych i najlepszych metod, które są aktualnie dostępne. Każdy z nas może w kilka sekund, w prawie każdym miejscu na świecie, znaleźć interesujące go informacje. W Internecie możemy znaleźć opinie o najróżniejszych firmach. Warto jednak pamiętać, że Internet często działa na zasadzie przeciwieństw. Opinie znajdziemy, z reguły, na temat najgorszych agencji i najlepszych. Ciężej będzie znaleźć coś po środku. Dodatkowo, ilość negatywnych komentarzy jest zawsze zdecydowanie większa. Więcej ludzi komentuje i wyraża swoje opinie, gdy coś im się nie spodobało, niż gdy są zadowoleni z usług. Niestety, takie są realia Internetu  należy brać to pod uwagę, próbując zweryfikować w ten sposób agencję detektywistyczną.

Polecenia i opinie znajomych

Dobrym sposobem na znalezienie informacji na temat agencji detektywistycznych jest wypytanie swoich znajomych i rodziny. Nie zawsze chwalą się oni korzystaniem z takich usług na prawo i lewo. Jednakże, w jakimś poważniejszym przypadku, z pewnością będą w stanie doradzić, jaką agencję detektywistyczną wybrać. Sami mogą wypytać po cichu własnych znajomych. Bardzo możliwe, że w ten sposób szybko znajdziemy doskonałych detektywów.

Inne publikacje  Kiedy można użyć kleju poliuretanowego?

Kancelarie adwokackie

Agencje detektywistyczne często współpracują z kancelariami adwokackimi. Jeżeli wiemy, jaka kancelaria im pomaga, możemy spróbować dowiedzieć się czegoś więcej o detektywach u źródła. Jednakże, kancelaria prawdopodobnie nie będzie skora do podzielenia się wszystkimi detalami współpracy. Właśnie dlatego warto sprawdzić prestiż samej kancelarii. Agencja detektywistyczna, współpracująca z dobrze prosperującą kancelarią, to bardzo dobry znak.

Krajowy Rejestr Dłużników

Przed zdecydowaniem się na daną agencję detektywistyczną, należy dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Dobrym pomysłem byłoby też sprawdzenie Krajowego Rejestru Dłużników. Dlaczego? Lądują w nim osoby fizyczne i osoby prawne, które nie wywiązały się ze spłaty zobowiązań. Można tam zostać wpisanym, gdy nasze zobowiązanie wynosi minimum 200 złotych, a opóźnienie jego zapłaty wynosi minimum 60 dni od ostatecznej daty spłaty. Dodatkowo, dany podmiot musiał wysłać pismo z ostatecznym wezwaniem do zapłaty, przynajmniej 30 dni wcześniej, jednocześnie informując o konsekwencjach. Agencje detektywistyczne muszą charakteryzować się wiarygodnością. Jeżeli są wpisane do Krajowego Rejestru Dłużników, możemy przypuścić, że dopuściły się uchybień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *