Pistolety do klejów termotopliwych i ich zastosowanie we florystyce.

Biznes
pistolet z klejem termopotliwym i dekoracje florystyczne

Ręcznie wykonane przedmioty cieszą się niesłabnącą popularnością. Dotyczy to zarówno wyrobów użytkowych, jak i dekoracyjnych. Produkcja przemysłowa tworzy setki kopii, których posiadaczem może stać się każdy. Jedynie rękodzieło gwarantuje oryginalność i wyjątkowość tworzonych rzeczy. Masowa produkcja zepchnęła na margines niektóre zawody (szewc, rymarz), ale na szczęście są takie, w których żadna maszyna nie dorówna człowiekowi, zawody dla ludzi z wyobraźnią i duszą artysty. Jednym z przykładów, gdzie liczy się kreatywne myślenie jest zawód florysty.

Naturalne piękno

Centrum zainteresowania florysty stanowią kwiaty. Zarówno sztuczne, jak i żywe okazy kwiatów są motywem przewodnim i podstawą do tworzenia bukietów, dekoracji, ozdób, a nawet biżuterii. Nie zawsze florysta ma gotowy projekt w głowie, czasem pomysł materializuje się dopiero w trakcie tworzenia i przybiera konkretną formę.

Tworzenie kompozycji polega na łączeniu ze sobą poszczególnych elementów wykonanych z różnych materiałów i o różnej fakturze. Ogromne znaczenie ma końcowy wygląd, dlatego warto zadbać o każdy szczegół, zwłaszcza łączenia, które powinny być niewidoczne. Fenomenalnym wręcz rozwiązaniem jest zastosowanie klejów w dekoracjach florystycznych. Klej tworzy trwałe mocowanie, klei ze sobą wiele materiałów, dzięki czemu przy tworzeniu dzieła ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Dekoracje z wykorzystaniem kwiatów są powszechnie stosowane i można je dostosować do każdej lokalizacji. Elementy natury we wnętrzach poprawiają samopoczucie i dlatego obecne są nie tylko w naszych domach, ale również wzbogacają przestrzeń publiczną w bankach, urzędach, biurach, restauracjach. Piękno natury najlepiej podkreślają żywe rośliny, jednak nie wszędzie takie rozwiązanie jest możliwe. Alternatywą są kwiaty cięte, których świeżość można przedłużyć dzięki użyciu pistoletu ręcznego w wersji niskotemperaturowej i odpowiedniego rodzaju kleju. Nanosząc klej na końcówki łodyg zabezpiecza się je przed utratą wody, a tym samym kwiaty zachowają piękny wygląd przez dłuższy czas.

Inne publikacje  Kto może zostać kurierem w Pakersi Przy Okazji?

Nie tylko hobby

Ukończony kurs florystyczny nie czyni od razu z nikogo mistrza i odwrotnie – bez kursu można tworzyć florystyczne dzieła na miarę mistrza. Dlatego, zanim na poważnie zajmiemy się florystyką spróbujmy przekształcić ogólnie dostępną wiedzę i w praktyce, w domowym zaciszu stworzyć kompozycję kwiatową. Wystarczy zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria i można zaczynać.

Zastosowanie klejów we florystyce skróciło czas pracy, a dzięki pistoletom wyposażonym w dysze zapobiegające kapaniu nawet początkujący florysta doceni estetykę gotowego dzieła. Sztuczne kwiaty i elementy ozdobne (ptaszki, motylki, koraliki, piórka) można łączyć klejem na gorąco, dodatkowym atutem jest możliwość użycia kleju do różnych materiałów: tkanina, drewno, metal. Kleje i pistolety niskotemperaturowe przeznaczone są do żywych elementów, niższa temperatura topnienia kleju nie uszkadza tkanek żywych rośliny.

Samodzielnie tworzone stroiki, dekoracje czy bukiety mogą z czasem wyjść poza strefę hobby i stać się źródłem zarobku.

Własna marka

Ważną zasadą florystów jest stworzenie takiej kompozycji, która nie będzie przeszkadzać. Kwiaty mają podkreślać charakter ceremonii (ślub, komunia, pogrzeb), oddawać klimat świąteczny (Wielkanoc, Boże Narodzenie) lub dostroić się do lokalizacji (recepcja, restauracja). Dobry florysta ma nie tylko wiedzę, ale i pomysły, które pozwalają mu tworzyć aranżacje atrakcyjne, oryginalne i trwałe. Warto inwestować w rozwój własnej marki, być na czasie z trendami, uczestniczyć w kursach i szkoleniach, śledzić nowości na rynku florystycznym.

Inne publikacje  Jak przygotować dokumenty ofertowe?