Twój pracownik na L4 – czy jesteś pewien, że choruje? Udaj się po pomoc do detektywa

Comment

Bez kategorii

Pracodawca, który podejrzewa, że pracownik pobiera zwolnienie lekarskie, ponieważ chce uniknąć zwolnienia lub w tym czasie pracować u kogoś innego, może podjąć kilka rodzajów działań. Detektyw, Warszawa i krótkie śledztwo pozwolą szybko sprawdzić, kto jest naprawdę chory, a kto po prostu oszukuje.

Detektyw, Warszawa i jego śledztwa

Prawdziwość zwolnień kontroluje wyrywkowo Zakład Ubezpieczeń Społecznych, ale już nie tylko tej instytucji powinni obawiać się nieuczciwi pracownicy, którzy załatwili sobie lewe zwolnienia lekarskie L4. Pracodawcom przestały bowiem wystarczyć zusowskie kontrole. Coraz częściej wynajmują profesjonalistów do śledzenia pracowników. Detektyw, Warszawa i sprawdzenie pracownika to częste zjawisko, gdyż dla pracodawcy nielojalny pracownik oznacza wyższy koszt niż wynajęcie specjalisty. Zlecenia bardzo często dotyczą pracowników warsztatów samochodowych, kierowców i budowlańców, którzy na lewych zwolnieniach realizują inne zlecenia. Gdy trafia się szansa na dodatkowy zarobek, niektórzy pracownicy załatwiają sobie zwolnienie lekarskie, aby zarobić. Mamy wtedy do czynienia nie tylko z naciąganiem ZUS-u i pracodawcy, ale też korupcję. Uwagę szefów przyciągają pracownicy, którzy często i niespodziewanie idą na zwolnienia. Detektywi zazwyczaj przeprowadzają swoistą prowokację, umawiając się z nieuczciwym pracownikiem na wykonanie pewnej usługi, który bierze zwolnienie, by ją zrealizować, o czym detektyw informuje pracodawcę.

Detektyw, Warszawa i portale społecznościowe. Jak sprawdzić pracownika?

Inne publikacje  Jak wygląda badanie wariograficzne? Poznaj szczegóły

Usługi detektywów to niekonwencjonalna metoda na walkę z nieuczciwymi pracownikami będącymi na zwolnieniu lekarskim, ale często po prostu nie ma innego wyjścia. Specjalista prześledzi bowiem także aktywność internetową zatrudnionego. Problem ten dotyczy osób, które traktują zwolnienie lekarskie niczym wniosek urlopowy i dni na zwolnieniu wykorzystują np. na wyjazd z biurem podróży.

Może się to dla nich źle skończyć, jeśli pochwalą się zdjęciami z wyjazdu na portalach społecznościowych. Pracownicy biura detektywistycznego przyglądają się zamieszczanym zdjęciom i nagraniom, a gdy czas wyjazdu pokrywa się z okresem zwolnienia, informują o tym pracodawcę. Jest to nagminny problem, a przecież zgodnie z obowiązującym prawem lekarz wystawiający zwolnienie powinien podać miejsce, w którym chory będzie przebywał. Niekoniecznie to musi być miejsce zamieszkania lub zameldowania, gdyż w celach zdrowotnych można np. wyjechać do rodziny, sanatorium itp., o czym jednak warto poinformować pracodawcę.

Detektyw, Warszawa i jego śledztwa obejmują także zasadność zwolnień lekarskich. Nie można pozwolić, by pracownik nas oszukiwał i w czasie zwolnienia na przykład wykonywał usługi u kogoś innego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *