Zasady międzynarodowego transportu przesyłek paletowych

Comment

Finanse
paleta na wózku widłowym

Niektóre osoby zastanawiają się, w jaki sposób eksportowane są za granicę ponadgabarytowe towary polskich producentów. Wyjaśnijmy zatem, że idealnym rozwiązaniem jest tutaj tak zwany transport paletowy. Na czym on mniej więcej polega? Jakie zasady powinny być przestrzegane w tym stosowanym od wielu lat rozwiązaniu? Między innymi na te pytania odpowiemy w niniejszym tekście.

Przesyłki paletowe międzynarodowe

Zanim przejdziemy do głównego tematu (najważniejszych zasad), najpierw opiszemy ogólnie, jak wyglądają takie przesyłki. Można je poznać po tym, że umieszczane są na specjalnych paletach (najczęściej EURO). Ich załadunek, a następnie rozładunek za pomocą profesjonalnych wózków widłowych odbywa się szybko i wygodnie. Kilka standardowych rozmiarów sprawia, że łatwo da się rozplanować cały proces logistyczny.

Towar układany na palecie nie jest narażony na żadne poważne niebezpieczeństwo. Nie będzie naruszony w trakcie przewozu. Jest dobrze zapakowany i można być pewnym, że dotrze do klienta w idealnym stanie. Przesyłka jest stabilna, bardzo wytrzymała, a czas dostawy zwykle jest ustalany z góry (nie trwa on dłużej niż parę dni roboczych).

Najważniejsze zasady związane z takim transportem

Należy jednak pamiętać o tym, aby kierować się kilkoma wskazówkami. Jeżeli się tego nie zrobi, to wtedy transport paczek zakończy się niepowodzeniem. Przesyłka zostanie odebrana z opóźnieniem i będzie po rozpakowaniu prezentować się jak porysowany, stary rupieć. Nie można dopuścić więc do takiej sytuacji i dlatego trzeba umieścić towar tak, aby żadna część nie wystawała poza obrys palety.

Inne publikacje  Jak zostać rezydentem podatkowym?

Po drugie sama paleta powinna być w bardzo dobrym stanie technicznym, oznaczona odpowiednią etykietą przewozową. Co więcej, jej waga i wymiary muszą być takie same, jakie zadeklarował nadawca. To ważne, bo w innym przypadku zostaną naliczone dodatkowe opłaty, a uszkodzony towar nie będzie podlegał odszkodowaniu. Warto zdawać sobie sprawę, że przesyłkę odbiera się zawsze z miejsca, gdzie z łatwością podjedzie auto dostawcze, by następnie dokonać błyskawicznego załadunku.

Dlaczego warto skorzystać z przesyłek paletowych?

Znamy już kilka wymienionych zasad międzynarodowego transportu przesyłek umieszczanych na paletach. Pora więc przejść do krótkiego podsumowania i ogólnie wyjaśnić, że tego typu przewóz to świetna metoda eksportu. Dużą zaletą jest między innymi ekonomiczność i możliwość szybkiego, bezpiecznego dostarczania przeróżnych produktów i artykułów, nawet tych o bardzo nietypowych, potężnych rozmiarach.

Co ciekawe, zawartość wszystkich przesyłek paletowych międzynarodowych może wyglądać jak duże pojedyncze elementy albo składać się z wielu mniejszych towarów. Pierwsze rozwiązanie jest oczywiście tańsze i bardziej opłacalne. Chcąc zlecić taki transport, wystarczy skontaktować się z rzetelnym przewoźnikiem i zapoznać się z jego atrakcyjnym cennikiem. Uczciwych i profesjonalnych firm, które zajmują się tego typu usługami, jest sporo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *