Jak przygotować dokumenty ofertowe?

Comment

Biznes Rozwiązania dla firm
album ofertowy

Każdy, kto chciałby, aby potencjalni klienci mieli wgląd w jego portfolio, powinien przygotować album ofertowy. Dokumenty ofertowe przygotowujemy w taki sposób, aby były czytelne, przejrzyste i przyjemne do przeglądania. Istotne jest zarówno zawarcie wszystkich istotnych informacji, estetyka, a także przystępna forma. Jak przygotować dokumenty ofertowe?

Wybór albumu

Ponieważ pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, warto dobrze się zastanowić już nad wyborem samego albumu, w którym umieścimy nasze portfolio. Aby zaprezentować swoje prace czy produkty w elegancki sposób, album powinien być dobrej jakości i estetycznie wykonany. Najpopularniejszym modelem są różnokolorowe albumy ofertowe w okładkach z polipropylenu przeznaczone do segregowania oraz prezentowania dokumentów. Są dostępne w różnych formatach i na różne ilości dokumentów. Jeszcze elegantsze wrażenie robią albumy w tekturowych okładkach, jednokolorowych lub zdobionych, do których można wpiąć koszulki z dokumentami, są jednak mniej trwałe. Pamiętajmy, że najlepsze efekt uzyskamy, dobierając album w taki sposób, aby dobrze komponował się z zawartością. Ważne, aby segregatory były funkcjonalne i starannie wykonane.

Jak zredagować opisy w albumie ofertowym

W albumie ofertowym, który ma prezentować usługi lub produkty danej firmy, nie może zabraknąć opisów. O ile nie skorzystamy z usług copywritera, który zawodowo zajmuje się pisaniem tekstów komercyjnych, należy pamiętać o kilku zasadach. Redagując opisy do dokumentów ofertowych, postarajmy się, aby były one zwięzłe i precyzyjne – powinny dostarczać wszystkich najważniejszych informacji, których mógłby potrzebować klient, a jednocześnie nie być zbyt rozwlekłe, aby czytająca je osoba nie straciła zainteresowania i zapamiętała jak najwięcej. W albumie możemy również zamieścić krótki segment „O firmie”, podobny do tych zamieszczanych na stronach internetowych.

Inne publikacje  Jak wdrożyć do restauracji terminale?

Estetyka i forma

Należy zwrócić szczególną uwagę na estetykę dokumentów ofertowych, która może sprawić, że będą czytelne, zachęcające i przyjemne w odbiorze. Czcionkę oraz układ opisów i zdjęć dobierzmy pod względem wizualnym. Podobnie jak w prezentacji multimedialnej, unikajmy długich bloków tekstu oraz drobnej lub zbyt wymyślnej czcionki. Jeżeli album zawiera zdjęcia oferowanych przez nas produktów albo przygotowywanych wcześniej aranżacji, najlepiej użyć zdjęć robionych przez profesjonalnego fotografa, z uwzględnieniem najlepszego światła czy kadru, który najlepiej wyeksponuje cechy produktu. Oczywiście należy się z tym zwrócić do sprawdzonej osoby, mającej doświadczenie w branży, która nas interesuje. Zarówno zdjęcia, jak i własne ilustracje należy z rozmysłem rozmieścić na kolejnych stronach dokumentów. Spójny projekt, od nazwy i opisu firmy, przez zdjęcia i ilustracje, po opisy usług i produktów, sprawi, że przeglądanie naszego albumu ofertowego będzie przyjemnością, a tym samym przekona do nas potencjalnych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *