Czy warto zdecydować się na prowadzenie własnej działalności?

Comment

Biznes
Franczyza bez lokalu

Każdy człowiek musi zarabiać pieniądze na życie. Drogą do posiadania tych pieniędzy jest albo praca na etacie albo prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Która droga jest lepsza? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Cechy przedsiębiorcy

Rozpoczęcie prowadzenia biznesu wymaga dużej odwagi. Im więcej trzeba zainwestować, tym większa odwaga jest wymagana od przedsiębiorcy. Często trzeba porzucić pewną pracę na etacie. Powrót do tej pracy nie zawsze będzie możliwy, na tych samych warunkach. Determinacja i nastawienie na cel to pożądane cechy charakteru. Nie każdy nadaje się do prowadzenia biznesu. Nie każdy człowiek udźwignie to emocjonalnie. Oprócz właściwych cech charakteru potrzebna jest oczywiście wiedza na dany temat. Konieczne będą umiejętności z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, ponieważ prędzej czy później trzeba będzie zatrudnić pracownika, chociaż na część etatu. Jeśli ktoś chce prowadzić swój biznes i jest przekonany, że jest to właściwa dla niego droga, warto bliżej przyjrzeć się franczyzie. To znakomity pomysł dla młodych, początkujących przedsiębiorców bez doświadczenia.

Bez pomysłu

Często ktoś chce mieć własną firmę, ale nie do końca wie, w jakiej branży działać i jak miałaby ta firma wyglądać. Tutaj z pomocą przychodzi właśnie franczyza. Jest to, najprościej mówiąc, prowadzenie swojej działalności, ale pod szyldem sieci. Najważniejszym słowem jest know-how, czyli cała wiedza, koncepcja prowadzenia biznesu. Tego nie wolno zmieniać. To serce całej firmy. Nie wolno jednak odbierać przedsiębiorcy zasług. Prowadzi on swój biznes na własny rachunek, legalnie prowadzi swoją firmę, rozlicza się z podatków, zatrudnia ludzi. Jakie trzeba mieć zasoby, by zdecydować się na określoną franczyzę? Jeśli ktoś ma na oku określony biznes, zdecydowanie warto skontaktować się z osobą odpowiedzialną za tę sieć i dopytać o wszystkie szczegóły. Tylko w ten sposób można uzyskać pewne, sprawdzone informacje. Zwykle jasno określona jest wartość kapitału, który trzeba posiadać.

Inne publikacje  Co to są niestandardowe grupy odbiorców na Facebooku?

Czy możliwa jest franczyza bez lokalu?

Zwykle lokal jest wymagany, ale nie jest to reguła. Nawet jeśli ktoś nie posiada takiego lokalu, warto postarać się przekonać do siebie osobę odpowiedzialną za uruchamianie nowych punktów. Być może wspólnie uda się znaleźć interesujący lokal. Ta część procesu nie jest prosta i wymaga wiele zaangażowania. Nierzadko pojawia się załamanie. Trzeba jeszcze wynegocjować korzystną umowę. Na pewno warto zacząć od przyjrzenia się sobie, swoim motywacjom. Jeśli ktoś od zawsze chciał prowadzić swoją własną firmę, na pewno warto walczyć o spełnienie tego marzenia. Inaczej ktoś taki będzie ciągle nieszczęśliwy. Na początku przeszkodą bywa brak kapitału, warto więc spojrzeć na te oferty, gdzie próg wejścia jest dość niski. Zarabianie pieniędzy trzeba zacząć już teraz, aby ciągle piąć się wyżej i wyżej. Trzeba słuchać siebie i swojej intuicji, by dojść naprawdę wysoko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *