Czym jest usługa Fulfilment?

Comment

Rozwiązania dla firm

Rozwój e-commerce w Polsce spowodował konieczność rozwoju gałęzi biznesu, które mają z nim sporo do czynienia. Jedną z nich jest oczywiście logistyka. Jest ona bardzo ważnym ogniwem w łańcuchu dostawy produktów do klienta końcowego. Czym jest usługa Fulfilment?

Co to jest usługa Fulfilment?

Usługi Fulfilment to nic innego, jak oddelegowanie wysyłki towaru ze sklepu internetowego do zewnętrznego dostawcy. W momencie wykonania zakupu w sklepie internetowym, do hurtowni jest wysyłana informacja, jaki produkt należy wysłać w konkretne miejsce. Dzięki temu właściciele sklepu internetowego mogą w 100% skupić się na rozwoju sklepu internetowego bez konieczności stykania się z towarem w magazynie. Fulfilment jest prowadzony zazwyczaj przez profesjonalne hurtownie, które mają wprowadzone procedury pozwalające na szybszą wysyłkę towarów z danej hurtowni. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w okresach zwiększonej sprzedaży, jak np. święta Bożego Narodzenia. Przedsiębiorca będzie mógł w pełni skupić się bieżącej obsłudze klienta, która jest kluczowym aspektem prowadzenia każdego biznesu.

Zalety usługi Fulfilment

Zalet z korzystania z usług Fulfilmentu jest sporo. Pierwszym z nich jest oczywiście oszczędność czasu. W okresach wysokiej sprzedaży stosunkowo często zachodzi potrzeba dodatkowego zatrudniania osób, które pomogą w bieżącej obsłudze zamówień. Oczywiście wiąże się to z dodatkowymi formalnościami oraz zwiększonymi wydatkami. Delegując cały proces wysyłki towaru do hurtowni, nie musimy się już o to martwić. Kolejną zaletą jest brak konieczności zakupu powierzchni magazynowej do przechowywania produktów. Jest to kolejna oszczędność, gdyż koszt posiadania własnego magazynu to nawet kilkanaście złotych miesięcznie. Zaoszczędzone pieniądze można z powodzeniem zainwestować w rozwój biznesu online.

Inne publikacje  Sekretariat - pierwszy wizerunek firmy

Czy warto korzystać z Fulfilmentu?

Korzystanie z usług Fulfilmentu może dać sporo korzyści. Oprócz wygody psychicznej przedsiębiorca może również wpłynąć na wygląd opakowania, w którym jest wysyłana paczka do klienta końcowego. Dzięki temu w zapomnienie odejdą sytuacje, w których klient docelowy zwracał towar ze względu na błędne zapakowanie produktu. Pozwoli to znacząco obniżyć ilość zwrotów oraz zająć się pozyskiwaniem nowych klientów do biznesu. Usługi Fulfilment to nie tylko oddelegowanie wysyłania paczek, ale również szansa na zdobycie nowych kontaktów biznesowych, które pozwolą nam rozwinąć biznes. Jest to zdecydowanie polecane rozwiązanie dla sklepów internetowych, które marzą, aby w przyszłości podbić swoją branżę.

Usługi Fulfilment wydają się bardzo dobrą decyzją. Należy jednak przeanalizować rynek pod kątem wyszukania odpowiednich partnerów biznesowych, którzy będą nas wspierali w kwestii logistyki. Znalezienie wiarygodnego dostawcy wcale nie jest tak łatwym zadaniem. Należy przeprowadzić sporo rozmów, aby znaleźć solidną firmę, która specjalizuje się w fulfilmencie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *