Kredyt gotówkowy – na co najczęściej Polacy pożyczają pieniądze? Oto lista

Comment

Finanse
program do prowadzenia magazynu

Okazuje się, że ponad ¾ dorosłych Polaków w wieku 18-64 lata co najmniej raz w życiu wzięło pożyczkę lub kredyt gotówkowy. Spora część osób przyznaje otwarcie, że korzysta z tego rodzaju usług finansowych. Na ogół kredyty gotówkowe zaciągane są w celu zakupu sprzętu RTV i AGD, wyremontowania domu czy kupna samochodu. Na co głównie Polacy pożyczają pieniądze?

Kredyt gotówkowy – na co przeznaczane są pieniądze?

Okazuje się, że wciąż wiele osób zaciąga pożyczki czy decyduje się na wzięcie kredytu gotówkowego (dowiedz się więcej: https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/kredyty) w celu spłaty poprzedniego zobowiązania finansowego. Ze statystyk wynika jednoznacznie, że około 22% osób biorących pożyczki i kredyty to osoby, które szukają wsparcia finansowego w celu uregulowania poprzednich długów. To jednak wyjście w praktyce nie najlepsze. Tego typu działania często kończą się bowiem wpadnięcie w tzw. spiralę zadłużenie, z której ciężko jest wyjść.

Kredyt gotówkowy na nieprzewidziane wydatki

Bardzo często kredyt gotówkowy zaciągany jest w nagłych, trudnych do przewidzenia przypadkach. Tutaj wymienić można naprawę samochodu czy innego pojazdu, choroby różnego rodzaju, remont domu lub mieszkania itd. Co ciekawe, mężczyźni częściej decydują się na kredyty gotówkowe w celu zakupu własnego mieszkania bądź samochodu osobowego. Panowie nie mają także oporów, aby z pożyczki sfinansować zakup sprzętu RTV.

Inne publikacje  Jakie konto najczęściej wybierają małżonkowie? Dowiedz się, co radzą eksperci

Kobiety generalnie nieco rzadziej decydują się na kredyty gotówkowe, co wynika z ich większej ostrożności. Często natomiast decydują się na zaciągnięcie zobowiązania finansowego razem z partnerem. Można wówczas liczyć na wyższe wsparcie finansowe ze strony banku. Kredyty gotówkowe przeznaczają na wydatki nagłe, których nie można było przewidzieć.

Częściej pożyczają osoby młode. Seniorzy i emeryci niekiedy z kredytów finansują zakup środków medycznych czy operacje. Z drugiej strony są to osoby, które do kwestii dodatkowego zadłużenia się często podchodzą mało odpowiedzialnie.

Kredyt gotówkowy na wydatki regularne?

Co ciekawe, zauważyć można, że Polacy szczególnie chętnie decydują się na kredyty gotówkowe w konkretnych okresach w roku. Rzeczywiście banki czy firmy pożyczkowe oblężenie przeżywają często przed świętami, zarówno Wielkanocą, jak i Bożym Narodzeniem. Wynika to poniekąd z tradycji. Wiele ludzi w tym okresie roku chce podkreślić jego znaczenie poprzez kosztowne prezenty, wystrój, jedzenie itd.

Ponadto Polacy coraz chętniej zaciągają kredyty gotówkowe, aby wyjechać na wakacje. Często kuszące okazują się być oferty tzw. last minute. Ponadto sporo wydatków generują dzieci w wieku szkolnym. Stąd większa liczba przyznawanych kredytów gotówkowych w sierpniu. Z tych pieniędzy finansowana jest często wyprawka szkolna czy generalnie początek roku szkolnego. Z roku na rok koszty przygotowania dziecka do szkoły są coraz wyższe. Trzeba bowiem zakupić nowe podręczniki, przybory czy ubrania.

Inne publikacje  Co trzeba zrobić, aby uzyskać kredyt gotówkowy?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *